Please wait

  • Loading

Jmenuji se Milan Říha

Vítám Vás ve své webové galerii.

Focení je pro mě od dětství velkým koníčkem. Fotím hlavně pro radost a v největší míře se věnuji fotografiím krajiny, focení svateb, portrétů a fotodokumentaristice.

Ve fotografii se snažím uplatňovat klasické techniky, ale v postprocesu experimentuji i s jinými postupy jako jsou HDR fotografie, tvorba panoramat nebo abstraktní zobrazení reality.

 

Moje fotografické zkušenosti

95%
Krajina
85%
Svatby
75%
Portrét
90%
Dokument

Narodil jsem se v Praze, ale již v mládí jsem s rodiči velmi rád cestoval za hranice města. Přírodní krásy i cestování jsem si zamiloval.

Jelikož můj otec byl velký fanoušek fotografie, moje první fotografické pokusy, tehdy ještě s analogovou fotografií, na sebe nedaly dloho čekat. Asi možná proto je cestovatelská fotografie pro mě právě tou pomyslnou jedničkou. Rád poznávám nová místa a rád se potkávám s lidmi, kteří tam žijí. Své zážitky a pocity se pak snažím prostřednictvím zachycených fotografií prezentovat i ostatním

Za dobu své fotografické tvorby jsem postupně vystřídal různé analogové přístroje, avšak později jsem podlehl fenoménu digitální techniky, která mi v mé práci dává více tvůrčí volnosti, a to především v postprocessu. V současné době fotografuji fotoaparáty značky Canon a Fuji, ale pro výsledný dojem z fotografie to není to podstatné. To hlavní pro mě je, jak fotografie působí na diváka.

Díky své lásce k fotografii jsem se seznámil se spoustou skvělých fotografů a někteří se stali i mými kamarády, přáteli. A to mě přivedlo i do pražského Fotoklubu PCW http://fotoklubpcw.cz, jehož jsem od roku 2010 členem a v říjnu 2011 jsem byl zvolen jeho prezidentem.

Kde můžete sledovat moji tvorbu

cs_CZCzech

Content is protected. Right-click function is disabled.