Milan Riha PHOTOgallery

About Me

Něco o mně

Vítám Vás ve své webové galerii

 

Focení je pro mě od dětství velkým koníčkem. Fotím hlavně pro radost a v největší míře se věnuji fotografiím krajiny, focení svateb, portrétů a fotodokumentaristice.

Ve fotografii uplatňuji klasické techniky, ale v postprocesu experimentuji i s jinými postupy jako jsou HDR fotografie, tvorba panoramat nebo abstraktní zobrazení reality.

Moje nejoblíbenější fotografické žánry

Miluji krajinu

Nafotím vaší svatbu

(Ne)formální portrét

Rád foto-dokumentuji

Proč a jak fotím

Narodil jsem se v Praze, ale již v mládí jsem s rodiči velmi rád utíkal pryč, do přírody za hranice města. Přírodní krásy i cestování jsem si zamiloval. Asi možná proto je cestovatelská a krajinářská fotografie pro mě právě tou pomyslnou jedničkou.

Rád poznávám nová místa, objevuji tamní krásy přírody, ale také se potkávám s lidmi, kteří tam žijí. Své zážitky a pocity se pak snažím prostřednictvím zachycených fotografií prezentovat i ostatním.

K fotografii mě přivedl můj táta, který byl a je velkým fanouškem fotografie. Během své fotografické tvorby jsem nejprve vystřídal různé analogové přístroje a vyzkoušel si zpracování analogových fotografií v temné komoře, později jsem pak podlehl fenoménu digitální techniky, která mi v mé práci dává více tvůrčí volnosti, a to především v postprocessu. V současné době fotografuji fotoaparáty značky Canon a Fuji, ale pro výsledný dojem z fotografie to není to podstatné. To hlavní pro mě je, jak fotografie působí na diváka. Vždy se tedy snažím dát fotografii něco navíc, nějakou přidanou hodnotu, která by ji měla udělat jedinečnou.

Díky své lásce k fotografii jsem se seznámil se spoustou skvělých fotografů a někteří se stali i mými kamarády, přáteli. A to mě přivedlo i do pražského Fotoklubu PCW, jehož jsem od roku 2010 členem.

SLEDUJTE MĚ